Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 26.11.2019 13:09:56 

Bilbo * Beky * Robin * Ginna

Bilbo

 

 

Bilbo Besulka

*20.5. 1998      +11.1. 2009

Narodil jsem se 20.5. 1998 v Petrově u Prahy spolu se pěti brášky a jednou sestřičkou. Maminka už nežije a jmenovala se Adra ze Slamáku a tatínek Niko Milvel.Jméno jsem od paní chovatelky Blanky Hauptové dostal podle knížky "Pán prstenů".

Když mě a sourozencům bylo něco mál přes měsíc, přijela se na nás podívat nějaká rodina z Chomutova. Ségry a bráchové skotačili u vrátek a já ležel v boudě. Paní chovatelka mě však vytáhla že prý se přijeli podíva přímo na mě. No moc se mi nechtělo, ale když už jsem byl venku, tak jsem je alespoň oslintal a otlápal.

Měsíc na to si mě však už moje nová rodina vezla domu do Chomutova. S mojí paničkou Janou jsem bydlel měsíc v kuchyni. Ona mé nadšení z tohoto bydlení přestala tak po týdnu sdílet, ale co. Ta její máma řekla, že když mě chtěla, tak ať si to užijě.

Jako mlaďoch a puberťák jsem paničku dost zlobil, ale po nějakém čase jsme se "nějakým zázrakem" dohodli, že šéfem v naší dvoučlené smečce bude ona, a tak to i zůstalo.

Sjezdili jsme spolu i pár závodů, ale já nebyl moc soutěživý typ, a tak jsme končili vždy čtvrtí a hůř. I přesto jsme přes očekávání některých lidí kteří nám nevěřili splnili 5 zkoušek. A to ZM, ZVV 1, Bh, Sch A a Sch 1. Pak jsem si ale natáhl kolení vaz a se cvičením byl útrum!

Uchovňovat mě, to panička taky vzdala protože jsem byl po dvou operacích a po třetí mě dávat pod narkózu jen kvůli rentgenu se jí nechtělo.

Proto si už zhruba od 4,5 let uživám psího důchodu. Na stará kolena, po pěti letech slastnéh nicnedělání, mě panička vytáhla 7.12. 2007 na závody do kategorie veteránů. A konečně jsme se dočkali! Pohár, ikdyž za druhé místo, byl náš! :o)

Na své poslední závody jsem vyrazil  13.12. 2008 společně s Beky, paničce jsme tím splnili její tajný sen jít s oběma psy na závody. Užili jsem si to všichni tři naprosto skvěle a výsledek byl ještě lepší. Jak já tak i Beky jsme skončili na prvním místě, takže mám pohár i za první místo.

Teď už na paničku a na ty dva pacholky dohlížím ze psího nebíčka, už je mi dobře a tu mojí pozemskou smečku budu doprovázet na všech jejich cestách!

 

(do postoje mě staví Bára Soldánová www.bertas.ic.cz)

 

 

 

 

 

 

TOPlist